sport
sportywalki.sport.walbrzych.pl

Sporty walki w Wałbrzychu i okolicach, wałbrzyskie sporty walki.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Husaria najechała Świdnicę
2017-03-24 10:09

Drużyna Husaria Gołdap zwycięzcą Otwartego Pucharu Polski WKA Kick-Boxingu w Świdnicy. Do walk przystąpiło ponad 220 zawodników z całej Polski.


Organizatorem imprezy był Fighter Klub Kaczmarek&Grodowski, który oprócz blisko 20 klubów, zaprosił na zawody mistrza świata w K1 - Michała Turyńskiego. – Trening czyni mistrzem – powiedział sportowiec prezentując swoje pasy. Był to sygnał do walk, które miały później miejsce zarówno na matach, jak i w ringu. Jedną z drużyn, która przyjechała w 18-osobowym składzie, była Husaria Gołdap. – Jesteśmy optymistycznie nastwieni i gotowi do rywalizacji. Za nami 700 kilometrów. Mam nadzieję, że wrócimy z medalami – podkreślał chwilę przed pierwszą walką swojego zawodnika trener Damian Szafran. Chyba nie spodziewał się, że w tym dniu jego podopieczni staną na wysokości zadania. Do domu wrócili z workiem medali. - Drużyna w pełni zasłużenie wywalczyła 24 medale. Po raz pierwszy w historii gołdapskiego kick-boxingu zajęła I miejsce drużynowo na pucharze Polski. Wyjazd oraz udział klubu został sfinansowany ze środków z budżetu gminy Gołdap, za co bardzo dziękujemy burmistrzowi Tomaszowi Luto. Podziękowania należą się również dla Macieja Ostrowskiego za wsparcie klubu – mówił zadowolony Damian Szafran. Warto również wspomnieć o jeszcze jednym osiągnięciu. On i Bogumił Szymczak uzyskali międzynarodowe uprawnienia sędziowskie federacji WKA. Nie mniej powodów do zadowolenia mieli organizatorzy, a zarazem trenerzy: Arkadiusz Kaczmarek oraz Krystian Grodowski. - Nasza ekipa na Otwartym Pucharze Polski w Świdnicy liczyła 20 zawodników. Większość, bo 12 z nich zdobyła medale – mówili zgodnie. Podczas Pucharu Polski WKA WFMC ITF w Świdnicy zostały wręczone nagrody za wkład rozwoju federacji WKA

Źródło : 30minut


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: