sport
sportywalki.sport.walbrzych.pl

Sporty walki w Wałbrzychu i okolicach, wałbrzyskie sporty walki.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Sukcesy wałbrzyskich karateków
2009-06-25 09:09

Wałbrzyski Klub Karate Kyokushinkai powstał w 1981 roku. W ostatnich dziesięciu latach, w nieformalnej klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski juniorów, zawodnicy tego klubu zajmują stale pierwsze miejsce. Natomiast seniorzy na terenie kraju są wymieniani w jednej z trzech najlepszych grup. W ostatnim czasie wałbrzyscy wojownicy zanotowali kolejne sukcesy. Na zawodach Pucharu Europy w Bydgoszczy karatecy startowali z sukcesami w konkurencjach IKF: kata, semi - knockdown i knockdown.
- Trzech zawodników pojechało i trzech zdobyło medale: dwa brązowe i jeden srebrny. Ten najcenniejszy dla nas zdobył Alan Marszałek, pierwszy brązowy natomiast Adrianna Michalak, która walczyła dzielnie do końca, stąd to trofeum – wymienia Eugeniusz Stanisławek, prezes Polish Kyokushinkai Tezuka Group i trener wałbrzyskich karateków.


Drugi brązowy medal na tych zawodach zdobył Filip Petryk.
- Zawody były dosyć trudne, ponieważ brała w nich udział bardzo duża ilość zawodników. Turnieje organizowane w tej formule nie należą do łatwych. Na szczęście dzięki wielkiej pomocy trenera i ciężkim treningom, jakie odbyłem przed zawodami, udało mi się zająć drugie miejsce – cieszy się Alan Marszałek.
Młodzi karatecy z Wałbrzycha na podium stają coraz częściej i to nie tylko w zawodach rangi krajowej. Najważniejsze, że karatecy widzą sens w tym co robią i chcą dalej rozwijać swoje umiejętności zdobyte podczas treningów sztuk walki.
- Karate przede wszystkim uczy kultury. U nas nie ma czegoś takiego, jak agresywność na co dzień. Zajęcia nauczyły mnie kultury, a ja potrafię to wykorzystać do zdobywania tego typu laurów, a nie w inny sposób - podkreśla Adrianna Michalak.
Młodym osobom z tego klubu na co dzień pomaga wysoko wyspecjalizowana kadra trenerska, która jak się okazuje nie tylko uczy jak dobrze stawiać opór przeciwnikowi.
- Dużą wagę przywiązujemy do nauki i wychowania naszych podopiecznych. Dziś z dumą mogę powiedzieć, że 90 procent naszych zawodników posiada wyższe wykształcenie a ci, którzy go nie mają, wciąż się kształcą – nie ukrywa zadowolenia trener wałbrzyskich karateków, Eugeniusz Stanisławek.
Młodzi wałbrzyszanie, którzy szukają sposobu na wypełnienie swojego czasu wolnego, zawodnicy Wałbrzyskiego Klubu Karate Kyokushinkai zachęcają do uczestnictwa w zajęciach. Zapisów można dokonywać pod numerem telefonu: 074 848 51 65 lub w siedzibie klubu przy pl. Kościelnym 2 w Wałbrzychu.
Norbert Grabowski / 30minut


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: