sport
sportywalki.sport.walbrzych.pl

Sporty walki w Wałbrzychu i okolicach, wałbrzyskie sporty walki.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
IV Pucharu Polski Weteranów Szermierki w Świdnicy
2008-11-02 13:11

O miecz Księcia Bolka II Świdnickiego i pierścień Księżnej Agnieszki w sobotę, 8 listopada powalczą w Świdnicy szermierze. W turnieju w ramach IV Pucharu Polski Weteranów Szermierki weźmie udział około 45 zawodników w szpadzie, florecie i szabli mężczyzn. W Świdnicy wystartują zawodnicy z Warszawy, Gdańska, Szczecina, Krakowa, Wrocławia, Rzeszowa oraz Katowic. Spodziewany jest występ kilku olimpijczyków w tym Leszka Swornowskiego, srebrnego medalisty z igrzysk olimpijskich w Moskwie w 1980 r. w szpadzie.


Zawody rozpoczynają się w sobotę, 8 listopada o godz. 11.00 w hali sportowej na osiedlu Zawiszów (Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Galla Anonima 1).

Nagrody przewidziano dla zwycięzców, ale nie tylko. Wśród publiczności zostaną rozlosowane dwie specjalne niespodzianki: miecz i pierścień, takie same, jakie otrzymają zwycięzcy zawodów.

Organizatorami turnieju są: Urząd Miejski w Świdnicy, Wrocławski Klub Szermierczy „Kolejarz” oraz Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Źródło: um.swidnica.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: